IHLAMUR 66

IHLAMUR’UN 66. SAYISINDA

Thomas Mann ve Venedik’te Ölüm – Burak Armağan

Kübra Kip ve Musab Ekici ile Söyleşi – Söyleşen: Mehmet Akif Ertaş

Yaka – Abdullah Mollaoğlu

On Yedi Gün III – Yusuf Koşar

Bir Tren Macerası – Ezgi Fatma Açıkgöz

Bir Servet-i Fünun Şâiri – A. Yılmaz Soyyer

Fâtih Sultan Mehmet Hân’ın Hünermerd Eli – Turgut Güler

Edebi Eser ve Yazarın Bireysel Ahlakı/Yaşamı Üzerine – Ahmet Balcı

Bursa’nın Kültür Hayatına Yön Veren Kişi: Ali Haydar Kitapçı – Uğur Ozan Özen

Aşkımı Koynumda Gezdiriyorum – Sabahattin Özkan

Bir Delinin Seyahatnamesi – Faruk Delice

satın al       e-dergi       abone ol

İLKSÖZ

Hakan SARI

Geride bıraktığımız 10 yılda -ayakları Anadolu’ya sapasağlam basan, yüzü dünyaya dönük bir dergi olarak- farklı sanat disiplinlerini kavramaya çalıştık. Yola çıkarken hedeflediğimiz seviyeyi yakaladık iddiasında değiliz elbette; ancak yayın hayatında 10 yılı geride bırakırken, hedeflerimizin izinde gidebildiğimiz için mutluyuz.

Sanatsal üretimi sadece şiirle sınırlayan ve şiirsel yazılara ağırlık veren klasik dergicilik anlayışının aksine; öykü, hikaye gibi edebi yazılarla milli ve evrensel kültür mirasını yaşatmaya ve aktarmaya, sinema, müzik, tiyatro yazılarıyla farklı sanat türlerini pratize etmeye gayret ettik.

Ihlamur’un yazı ağırlıklı oluşunun ve şiir seçiminde saplantıya varacak titizliğinin başlıca nedeni şiir mecrasındaki yozlaşmanın artarak devam ediyor olmasıdır. Şiiri tersten okuyan bir dergi olmadığımızın da burada bir kere daha altını çizmekte fayda var. Bu minvalde Ihlamur, acemilikten kurtulmuş genç isimlere yer vermeyi bir lüks değil görev addetmektedir.

Dergimize ürün göndermeyi düşünen dostlarımıza birkaç not…

Çalışmalarınızı editor@ihlamurdergisi.com adresimize gönderebilirsiniz. Şiir veya yazılarınızı e-posta sütununa yapıştırmayınız, word formatında ve ismini muhakkak ekleyerek gönderiniz. Özellikle e-posta adresiniz isminizi içermiyorsa size geri ulaşımda ve iletişimde sorunlar yaşayabiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir